Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cheltuieli judiciare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cheltuieli judiciare

ce se intampla daca nu platesc cheltuielile judiciare?si chiar atat de mult costa chestia asta?un singur proces 800de lei???
In aceasta situatie se va proceda la executarea dvs silita pe bunuri si pe veniturile realizate,hotararea prin care ati fost obligata la plata cheltuielilor de judecata,prin legalizare si investirea sa cu formula executorie,devenind titlu executor impotriva dvs.
Va puteti considera chiar norocoasa cu o astfel de suma. Procedura in caz de neachitare a cheltuielilor v-a fost aratata mai sus de domnlul r.gabi.
dar daca nu am nimik,dar chiar absolut nimik pe numele meu ce se intampla?dak stau in casa soacrei mele vor avea dreptul sa ia din bunurile ei?multumesc pt raspunsuri.
Organele competente de executare vor stabili daca sunteti in imposibilitate de plata din motive de insolventa sau din alte motive.