avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 845 soluții astăzi
Forum Activitate dorulmeu2001

Activitate dorulmeu2001

Buna ziua! Sunt nevoit sa inaintez actiunea de divort si as vrea sa stiu cam la cat se ridica onorariul unui avocat in asemenea situatii. Ets evorba si despre un copil minor. Va multumesc!


Va multumesc din suflet! Sa aveti o zi minunata!
va multumesc! Pentru pensionari este acelasi procent,ca si pensie alimentara?
Buna ziua! vreau sa stiu ce implica daca am parasit domiciliul conjugal. Sunt casatorit de 6 ani si am o fetita de 5 ani. Am plecat de acasa acum o luna,nemai suportanad certurile si jignirile aduse de catre sotia mea.Am preferat sa recurg la aceasta masura deoarece nu vreau sa ajung la ceva mai grav. Am depus o reclamatie la politie in acest sens.
Am 43 de ani si recomandarea medicului pentru operatie pe cord deschis,pentru reconstructia valvei mitrale.Am inteles ca operatia, daca este facuta in tara, ar costa cam in jur de 4-5 mii de euro,iar in strainatate intre 15 si 20 de mii de euro.Nu am posibilitatea financiara
nici macar pentru operatie in Romania,este o suma foarte mare pentru mine si familia mea si nu avem de unde sa facem rost de o asemenea suma.
Va rog sa-mi spuneti,daca imi fac o asigurare de sanatate la o societate privata,pot beneficia de aceasta pentru a ma opera?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri