avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1298 soluții astăzi
Forum Activitate cr3eatza

Activitate cr3eatza

Răspuns la discuția poprire abuziva
Va multumesc frumos!
Răspuns la discuția poprire abuziva
Dl Barbulescu, multumesc! Daca tot m'ati ajutat foarte eficient ma puteti ajuta si cu un model de contestatie?
Răspuns la discuția poprire abuziva
Am trimis acte doveditoare pe 15.02 si banii au fost popriti pe 5.03. Iar suma trebuie sa mi-o dea deoarece incalca art 729 lit b CPC... ptr ca e mai mult decat suma legala pe care are voie sa o opreasca. Din 910 lei el mi-a oprit 600 lei... deci despre ce vb aici?
Răspuns la discuția poprire abuziva
Multumesc ptr raspuns dl Madalin Barnea. Din pacate nu mai pot face contestatie la executare ptr ca au trecut 10 zile de la primirea instiintarii. Am nevoie de o alta solutie! Multumesc!
Răspuns la discuția poprire abuziva
Multumesc ptr raspuns. Prin ceea ce imi spuneri dvs acum cu adev de la serv nu imi va mai opri banca de acum inainte, insa eu vreau sa stiu si cum mi-i pot recupera pe cei care deja au fost popriti de 2 ori? Am propus ceea ce ati spus dvs bancii insa banca zice ca imi stopeaza poprirea doar daca executorul trimite adresa cu sistarea popririi catre ei.
Discuție poprire abuziva
Buna seara,
Am fost in crestere copil pana pe data de 8.02.2018 si cu data de 9.02.2018 am revenit la serviciu. Intorcandu-ma la serviciu mi s-a pus o poprire direct la firma si in acelasi timp si pe contul cu cardul de salariu. Pe data de 5 martie mi s-a infiintat prima poprire atat de la firma cat si din contul de salariu(300 lei de la firma si 300 lei din cont) asta avand in vedere ca in total am luat 910 lei.Am rugat executorul sa imi restituie cei 300 lei si sa imi ridice poprirea de pe card si zice ca nu poate! ce as putea face in cazul asta? multumesc
Multumesc ptr raspunsuri.... Asta ma interesa ca,,m cat dureaza pana la primul termen de judecata dupa ce ajunge in Tribunal dosarul..... am dat in judecata si societatea de asigurari si pers inculpata......adica s civil si penal...probabil se vor alatura cum ziceti dvs.... in accident pe langa faptul ca sotul meu a fost grav ranit au mai fost lovite inca doua masini care nici ele nu au fost despagubite....adica reparate..:)..... Sunt de asemeni curioasa cat va dura pana se vor plati daunele morale si materiale......
Sa va zic concret.... Peste sotul meu a dat o persoana cu masina...sotul meu fiind pieton.... in urma accidentului sotul meu a avut viata pusa in primejdie,i-a scos splina, a avut contuzie la plaman, hemoraie interna si fractura de omoplat.... in total55 de zile ingrijiri medicale.... asta s-a intamplat pe 5 decembrie....acum dosarul este la Parchet si am inteles ca in 2 sapt ajunge in TRibunal...de asta am intrebat ce urmeaza? vroiam sa stiu de fapt cam cat mai dureaza aproximativ pana sestabileste o data a primei infatisari? o luna, doua?? Multumesc
Buna seara,
As vrea si eu sa stiu ce urmeaza dupa ce un dosar penal ptr vatamare corporaladin culpa trece de la Parchet in Tribunal? Urmeaza o data a primei infatisari?
Discuție Dosar penal
Buna seara,

Am primit azi o citatie de la Serviciul de investigare al Fraudelor prin care sunt chemata la politie in calitate de faptuitor in cauza privind un credit Provident... Si imi este scris numarul dosarului penal.
Am facut un credit la Provident in martie 2009... pe care nu l`am mai platit pana la final... De asta ma numesc faptuitor? Astept un raspuns... Multumesc..