avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1747 soluții astăzi
Forum Activitate zimbru60

Activitate zimbru60

lOCUINTA ESTE UN BUN COMUN.
Daca se poate sa ma ajutati cu o informatie:sunt casatorit dar nu avem copii.Mama mea traeste,soacra traeste si ea. Eu mai am trei frati care au familii si copii la ranul lor,sotia si ea are o sora casatorita cu un copil.Fiind fara copii,ne-am gandit,sa facem un act care sa ne protejeze pe fiecare in caz de deces al celuilalt.Ce act ar trebui incheiat: testament ,act de donatie,act de vanzare -cumparare intre soti? #-o
Răspuns la discuția testament
Va multumesc pentru amabilitate........Dar in acest caz,testamentele in cauza nu pot fi atacate?
Discuție testament
Neavind copii,as dorii incheierea unui act testamentar,intre mine si sotia mea,in caz de deces a unuia dintre noi,celalalt sa ramina unicul mostenitor,decizind la rindul sau,cui sa incredinteze spre mostenire bunurile ramase. Actul incheiat intre cei doi soti sa nu fie atacat de terti persoane.
Multumesc anticipat.#-o
A solicitat si eu o informatie:
"Data post: Marti, 1 Mai 2012, 22:58
Subiect: Daca se poate......
.......as dori si eu un model de chemare in instanta a unui locatar restantier."
In fapt, ca sa fiu mai exact, as dori sa cunosc elementele ce trebuiesc prinse in sesizarea catre judecatorie....
Multumesc anticipat...



.......as dori si eu un model de chemare in instanta a unui locatar restantier.:sorry: