avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Model de chemare in judecata
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Model de chemare in judecata

A solicitat si eu o informatie:
"Data post: Marti, 1 Mai 2012, 22:58
Subiect: Daca se poate......
.......as dori si eu un model de chemare in instanta a unui locatar restantier."
In fapt, ca sa fiu mai exact, as dori sa cunosc elementele ce trebuiesc prinse in sesizarea catre judecatorie....
Multumesc anticipat...



Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 21:08, 6 Mai 2012
Codul de procedura civila stabileste in art.82-84, conditiile generale pe care trebuie sa le indeplineasca orice cerere in justitie:

- indicarea instantei;
- numele, domiciliul sau resedinta partilor, ori dupa caz, denumirea si sediul partilor, precum si ale reprezentantului;
- obiectul cererii;
- semnatura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Traducãtor autorizat - cum înfiinþez pfa elenax elenax Buna ziua. Sunt traducator autorizat pe limba engleza, de catre Ministerul de Justitie, si as dori sa stiu ce acte imi sunt necesare pentru a deschide un PFA, ... (vezi toată discuția)
Cerere chemare in judecata mgeorgiana mgeorgiana Buna ziua, As dori un model de cerere de chemare in judecata a unei persoane care nu vrea sa-si plateasca datoria, avem un contract de vanzare cumparara in ... (vezi toată discuția)
Procedura de obtinere a acordului sgg Alexandra-B Alexandra-B Buna ziua, Imi poate spune cineva care este procedura de obtinere a acordului Secretariatului General al Guvernului pt denumirea unei asociatii care contine ... (vezi toată discuția)