Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Model de chemare in judecata
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Model de chemare in judecata

A solicitat si eu o informatie:
"Data post: Marti, 1 Mai 2012, 22:58
Subiect: Daca se poate......
.......as dori si eu un model de chemare in instanta a unui locatar restantier."
In fapt, ca sa fiu mai exact, as dori sa cunosc elementele ce trebuiesc prinse in sesizarea catre judecatorie....
Multumesc anticipat...

Codul de procedura civila stabileste in art.82-84, conditiile generale pe care trebuie sa le indeplineasca orice cerere in justitie:

- indicarea instantei;
- numele, domiciliul sau resedinta partilor, ori dupa caz, denumirea si sediul partilor, precum si ale reprezentantului;
- obiectul cererii;
- semnatura.