avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2032 soluții astăzi
Forum Activitate ana maria1977

Activitate ana maria1977

Răspuns la discuția conflict de interese?
o fac angajatii.nu el personal.ca nu se afiseaza la locul de munca.din cate am citit functionarii publici trebuie sa aiba o anumita conduita.sa fie exemplu pentru cetateni.B-).eu nu sunt genul de a face tam-tam...si de asta caut o cale legala...stiu ca poate facilita obtinerea unor cazuri sociale...ceva...nu stiu foarte multe ca nu sunt la curent cu ce se intampla in firma.
Răspuns la discuția conflict de interese?
contra unei sume de bani...sau in acest caz...alte fovoruri....faciliteaza eliberarea documentelor mult mai repede de cat este normal,pentru eliberarea ajutoarelor de inmormantare si a certificatelor de deces.
Răspuns la discuția conflict de interese?
imi cer mii de scuze ...nu stiu cum a aparut emoticonul acela ...
va spun pe scurt.sotul meu a parasit domiciliul,ulterior am aflat ca are o amanta,suntem inca casatoriti...avem o firma de servicii funerare.acum trec la subiect!amanta e functionar pubic la primaria sectorului ... pe functia de inspector stare civila.iar sotul meu mai nou dupa ce a stat cam doua saptamani de stat cu chirie s-a mutat la ea acasa.pot demonstra ca el fiind antreprenor de pompe funebre ea prin functia care o are il favorizeaza?desi...eu fiind din bransa stiu cam ce "atentii"se ofera dar nu asta ma intereseaza.am fotografii cu ei pe unde s-au afisat dupa ce el a parasit domiciliul.am citit eu ceva...dar vreau un raspuns scurt:pot sesiza superiorii ei ...si cum se pot lua masuri impotriva ei?nu vreau sa las lucrurile asa.
Discuție ce pot face?
eu si sotul avem o firma,dar datorita unui contract de confidentialitate la fostul loc de munca,firma a fost inregistrata pe numele fratelui meu.in urma unei relatii extraconjugale a sotului,a luat decizia de a parasi domiciliul si de a divorta.cum pot demonstra ca firma e de fapt a lui...?in urma unei discutii cu contabila firmei,mi s-a confirmat faptul ca el nu are bunuri fixe pe firma si nu figureaza inscris nici macar ca asociat.avem doi copii si nu vrea sa facem nici un act pentru intretinerea acestora.va multumesc anticipat si astept un raspuns de la dvs.
sotul meu a parasit domiciliul pe data de 16-02-2011.suntem casatoriti si avem impreuna o fetita de 3 ani si o fetita de 14 ani dintr-o relatie amterioara,a mea.la cateva zile dupa parasirea domiciliului am aflat ca are pe altcineva.iar astazi a venit sa-mi ceara certificatul de casatorie si certificatul de nastere al copilului,spunandu-mi ca vrea sa divorteze.avem o firma care nu este pe numele niciunuia dintre noi,firma fiind pe numele fratelui meu deoarece el(sotul)a avut un contract de confidentialitate la fostul loc de munca.eu nu vreau sa divortez.as vrea totusi sa depasim problemele si sa ne salvam casnicia.ce pot face in acest sens...tin sa specific ca nu e prima lui escapada amoroasa...si ca am fost agresata si fizic si verbal de-a lungul caniciei.cum pot demonstra ca de fapt el detine firma,in cazul in care divortam,sa pot asigura macar intretinerea copiilor.pentru ca el figureaza ca angajet part time mai exact 2 ore/zi.si figureaza cu un salariu de 150 lei(ceva de genul...).refuza sa ne intelegem asupra unui act prin care sa se angajeze ca intretine copii in continuare.
Răspuns la discuția divort
buna ziua!nici nu stiu cum sa incep dar ma voi stradui sa fiu cat mai exacta si la subiect.eu si sotul meu,avem impreuna 6 ani de casnicie.in astia 6 ani,am trecut prin multe.in fine...avem o fetita de 3 ani si una de 14ani dar e a mea dintr-o relatie anterioara.pe parcursul casniciei el a avut mai multe escapade amoroase...am fost agresata fizic cat si verbal.in urma cu o saptamana a parasit domiciliul.intre timpam aflat ca era vorba de altcineva...am luat legatura cu respectiva,iar la aflare faptului ca el e casatorit a rupt legatura cu el.avem o firma dar nu este pe numele lui.este pe numele fratelui meu.m-a anuntat ca nu mai vine acasa si ca va inainta actiune de divort.spuneti-mi va rog,desi multi vor spune ca nu merita,as vrea totusi sa mai dau o sansa casniciei noastre sa ne crestem copii care sufera enorm.ce pot face?cum sa aman divortul?pentru al face sa se mai gandeasca?cum se poate demonstra ca de fapt firma este a lui?