avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 469 soluții astăzi
Forum Activitate nicoleta-ionita

Activitate nicoleta-ionita

Răspuns la discuția asociatie de proprietari
a fost si este contabila de cind s-a infiintat asociatia, dar s-a muata in brasov si aici a inchiriat apartamentul.........lista de intretinere la presedinte si cenzor este semnat in original iar la contabil in xerox....
vreau sa stiu daca presedinta are obligatia sa fie prezenta in ziua de incasarii, sau daca trebuie sa tina audiente cu proprietarii si de cite ori la solicitarea acestora
vreau sa stiu daca este corect ca presedintele sa tina corespondenta cu contabila pe m-ail, pt calcularea si afisarea intretinerii si semnatura fiind in copii xerox
Discuție drept civil
buna ziua, ce pasi trebuie facuti pentru a afla de un teren ce afost cumparat de tatal meu in anii 1955-1961 cu hitanta de la prefectura(raionul tudor vladimiresu) fiin doi proprietari trecuti in chitanta.....am depus o cere la arhiva statului si am prmit raspuns sa caut la primaria de sector unde este terenul, la impozite si taxe.mentionez ca nu se gasesc acele acte care au fost facute......multumesc
Discuție acte teren
buna ziua, am si eu o problema......in anii 1956-1961 tata impreuna cu nasa lui a cumparat cu chitanta un teren de la prefectura (raionu tudor vladimirescu) pe numele ambelor parti iar aceste acte nu s-e mai gasesc.ce trebuie facut...am depus o cerere la arhivele statului , iar iei au spus sa depun cere la primaria de unde este terenul cumparat nu la iei. ce trebuie sa fac.
Răspuns la discuția asociatie de proprietari
contabila de bloc s-a mutat in brasov iar aici a inchiriat, presedinta tine corespondenta prin e-mail pentru calcularea intretinerii blocului, este corect?
este legal contabilitatea de la distanta a unei asociati de proprietari prin e-mail?
Răspuns la discuția asociatie de proprietari
chitanta este facuta pe cota de intretinere si la rubrica reprezentind specifica clar plata intre luna decembrie, fara a mentiona oprire fond rulment
poate sa-mi spuna si mie cineva daca la fondul rulment se se percepe taxa de penalizare? si cit este.....am platit intretinerea fara fond de rulment iar la urmatoarea lista de intretinere apar la restante cu suma de la fonsul de rulment si penalitati de 0,02.multumesc