avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Activitate un-tip

Activitate un-tip

Discuție Crima in italia
Daca un cetatean roman ucide un al cetatean roman dar totul se petrece in italia,procesul are loc in italia si dupa legile de acolo?ce pedeapsa este pt crima in italia?
As dori sa stiu daca pot colabora cu firma SC INFOROM GRUP SRL,munca la domiciliu,de ex in domeniul procesarii corespondentei,,confectionari felicitari,siraguri de margele. E posibil sa iau teapa?e ceva de incredere?astept pareri,idei,va multumesc!
Răspuns la discuția Sechestrare persoana?
Am vorbit aseara la telefon cu fata respectiva,acea prietena prin care am luat legatura cu ea si ii este frica sa se duca la politie,a spus ca nu vrea sa fie implicata.Pot afla adresa completa de la acea prietena si sa ma duc eu la politie aici in tara.
Va rog sa ma ajutati! Cunosc o fata de 18 ani care a plecat in Italia de 1luna si jumatate la fostul ei prieten.Cam de o saptamana fata vrea sa se intoarca acasa dar nu este lasata de acel baiat,buletinul ei este la el. Fata a luat legatura cu mine prin intermediul unei prietene pe care si-a facut-o de cand este acolo,tot o fata cam de aceiasi varsta,romanca,aceasta fiind acolo cu mama ei. Eu i-am trimis bani prin western union pentru a se intoarce in tara,dar ea nu poate scoate banii si venii in tara pentru ca nu are buletinul,buletinul ei fiind la acel baiat,mai mult de atat,atunci cand aceasta i-a spus ca ar vrea sa se intoarca in tara a fost batuta de acel baiat. Intrebarea mea ar fii cum sa fac sa o pot ajuta sa vina in tara?ea vrea sa se intoarca dar nu are buletinul sa poata scoate banii si sa poata venii in tara. Pot sa ma duc la politie in speranta ca voi primii sprijin pentru a se putea intoarce in tara fata respectiva?Poate fii acel baiat acuzat de sechestrare? astept sfaturi,idei,va rog din suflet ajutati-ma!