avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1489 soluții astăzi
Forum Activitate tzika

Activitate tzika

Răspuns la discuția Concediu crestere copil
multumesc pt lamuriri
Răspuns la discuția Concediu crestere copil
si alocatia de 200 ron se mai da in al doilea an?
daca copilul meu se naste in mai 2012 si optez pentru 2 ani concediu ce indemnizatie primesc ? primul an 600 si 200 alocatie dar in al doilea an?
ocup postul de secretar dactilograf din oct 2010 pe nedidactic studii medii. intrebarea mea este : exista trepte de avansare, care sunt si in cat timp se ajunge de la una la alta. multumesc
Sunt incadrata ca secretar dactilograf debutant. As vrea sa stiu unde gasesc o grila de salarizare pentru personalul nedidactic, si care sunt gradele acestei functii pe care sa le pot parcurge(am inteles ca ar fi secret-dact debutant, apoi II si I) multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Deducere personala
m-am lamurit, am sunat la directia finantelor publice si intr-adevar deducerea se acorda intreaga si dk ai lucrata doar o zi, cu conditia sa fie functia de baza.Insa contabila refuza sa imi primeasca sesizarea cum ca s-a gresit fisa fiscala, nu recunoaste ca ea a gresit si nu vrea sa ia masuri pt reglementarea situatiei....unde pot sa o reclam? ce organ este competent?????
Răspuns la discuția Deducere personala
nu am lucrat in alta parte si am venit sub 1000ron. mi s-a motivat ca avand un brut sub nivelul deducerii, respectiv 193 lei, nu mi se acorda deducere....
Răspuns la discuția Deducere personala
buna seara..am si eu o nelamurire URGENTA! m- am angajat pe 18 ale lunii, nu am lucrat pe parcursul lunii in alta perte, si in fisa fiscala pe luna respectiva nu mi s-a acordat nici un fel de deducere? e corect sau nu? si pe ce baza legala...va rog un raspuns urgent