Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu crestere copil

daca copilul meu se naste in mai 2012 si optez pentru 2 ani concediu ce indemnizatie primesc ? primul an 600 si 200 alocatie dar in al doilea an?
Primiti aceeasi indemnizatie pentru toata durata CCC .... minim 600 lei si maxim 1200 lei in cazul in care ati optat pentru un CCC de 2 ani ....
si alocatia de 200 ron se mai da in al doilea an?
Alocatia in valoare de 200 lei de acorda pana implineste copilul varsta de 2 ani ....
multumesc pt lamuriri