avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 412 soluții astăzi
Forum Activitate karadasca

Activitate karadasca

Răspuns la discuția divort
ea sta in spania. sunt sigur ca isi va angaja avocat. sper sa nu ajung la proces. intrebare> de ce tatal nu poate castiga copilul?
Răspuns la discuția divort
sa inteleg ca trebuie sa lucrez la psihicul copilului sa ma aleaga pe mine...si daca el vrea amandoi parintii
o comisie pentru a face dovada conditiilor de viata ale minorului din strainatate / cat timp dureaza ...de fapt vreau cat mai mult timp ...poate o conving sa nu dea divort
Răspuns la discuția divort
de asemenea de partaj nu se poate pune problema pt ca apartamentul e cumparat numai de mine cu banii de dinainte de casatorie..ce ma intereseaza e copilul..poate reusesc sa aman cat mai mult divortul *poate se rasgandeste* in privinta divortului
Răspuns la discuția divort
in ultimul an copilul a locuit cu mine...problema e alta> acolo ea nu are apartament si ca sa inchirieze nu mai ramane cu nimic din salariu...vreau sa stiu ce sanse am sa castig copilul. sunt in stare sa vand si apartamentul numai sa castig copilul *apartamentul este numai pe numele meu*, oricum am sa/mi iau avocat daca nu se rasgandeste...problema e ca tin la amnadoi foarte mult
ai poti face oprire pe salar dar numai in urma unei hotarari judecatoresti.....totul este pe cale civila...daca e o suma mare puneti un avocat
Discuție divort
sotia mea lucreaza in strainatate si cand s/a intors in tara vrea sa dea divort. eu nu vreau. avem un copil de 10 ani. a fost la un avocat si i/a zis ca se termina in doua termene si ca sigur ea castiga copilul. in toata aceasta perioada eu am avut grija de copil cat ea a fost plecata. vreau sa stiu> cat dureaza procesul si cui ai este incredintat copilul de catre instanta. aici copilul are casa, prieteni etc. acolo daca pleca nu are nimic. din cate stiu un proces poate dura si pana la 2/3 ani daca sotii nu sunt de acord. eu incerc sa o conving sa nu dea diovort *sper sa se mai gandeasca*
multumesc din in ima si multa sanatate.
am primit de la [FIRMA RECUPERARI] o somatie de executare silita ca am un debit de 910 lei la [FURNIZOR]. mentionez ca e prima scrisoare pe care o primesc de la [FIRMA RECUPERARI]. am inteles ca datoriile de la [FURNIZOR] s/au prescris. am avut abonament prin anul 2000. nu am platit ultima factura din cauza unor neintelegeri cu [FURNIZORUL]. Intrebare> 1. pot sa execute silit daca eu nu am primit pana acum nici o instiintare de la [FIRMA RECUPERARI] si 2. stiu ca datoriile s/au prescris este sau nu asa. Multumesc