Forum Discuţii juridice Executare silită Se pot executa silit datorii prescrise?
Discuție deschisă în Executare silită

Se pot executa silit datorii prescrise?

am primit de la [FIRMA RECUPERARI] o somatie de executare silita ca am un debit de 910 lei la [FURNIZOR]. mentionez ca e prima scrisoare pe care o primesc de la [FIRMA RECUPERARI]. am inteles ca datoriile de la [FURNIZOR] s/au prescris. am avut abonament prin anul 2000. nu am platit ultima factura din cauza unor neintelegeri cu [FURNIZORUL]. Intrebare> 1. pot sa execute silit daca eu nu am primit pana acum nici o instiintare de la [FIRMA RECUPERARI] si 2. stiu ca datoriile s/au prescris este sau nu asa. Multumesc
ContSters20980, utilizator
in cazul dvs, mai mult ca sigur ca s-a prescris dreptul la actiune din partea respective firme.Cand o sa va contacteze, puteti linistiti sa ii ignorati;daca au fost atat de..neatenti si nu au introdus actiunea la timp, acum este prea tarziu.
ca si corolar; nu va mai pot obliga in prezent la absolut nici o plata.
multumesc din in ima si multa sanatate.
Va rog sa cititi regulamentul de postare: pe acest forum nu e permisa identificarea persoanelor fizice sau juridice, si nici deschiderea mai multor topicuri pentru aceeasi problema. Multumesc.