avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 776 soluții astăzi
Forum Activitate avrigeanunicoleta

Activitate avrigeanunicoleta

Răspuns la discuția Divort, partaj
dar daca pana intentez divort vand partea mea copilului 24 ani il pot fenta?
Răspuns la discuția Divort, partaj
el doreste vanzarea casei eu nu, ce se poate intampla?
buna ziua

o casnicie aparent minunata 25 ani, acum infidelitatea sotului pe care nu o pot dovedi. E important cine baga primul divort ? Exista vreo posibilitate prin care sa nu puna mana pe jumatate din casa?

multumesc
Răspuns la discuția Retur marfa
doar o masuta vreau sa returnez
Discuție Retur marfa
buna ziua

am achizitionat in luna iulie o sufragerie iar acum am costat ca una dintre masute nu mi mai este necesara. Exista vreo lege care sa mi dea voie sa fac retur?! Mentionez ca masuta este sigilata.
Discuție divort
Daca am cazut de acord sa divortam, partajul mai este obligatoriu? se poate vinde casa dupa divort fara partaj?
Divortul nu este prin acord de ambele parti, copilul are 22 ani, deci cu aproximatie?! Tot o aproximare as dori si la costuri. Singura complexitate zic eu , e ca trb sa ma reprezinte la tribunal. Unde pot gasi un avocat?
Am nevoie de un avocat care sa ma reprezinte intr un caz de divort. Care sunt costurile, cat dureaza divortul?
Discuție gps
conform legii trebuie facut ceva in acest sens dupa ce am montat gps pe masini? trebuie sa instiintez personalul, verbal sau si scris? dupa orele de program am voie sa mai monitorizez masina?
pana la ce varsta trebuie sa platesc pensie alimentara? mentionez ca am hot jud conform careia ar trebui sa platesc pana la varsta de 26 ani a reclamantei. 26 ani daca face facultate de stat sau nu?
multumesc