avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate gutab

Activitate gutab

Oare nu se sesizeaza nimeni din autoritatile romane?
GAP INVEST! Furt, inselaciune, inselatorie, escrocherie.
Nu dati curs solicitarilor.
Odata banii luati nu se mai intorc. In niciun fel sau cu costuri foarte mari.
Din pacate informatia aceasta, la mine a ajuns prea tarziu. Si mi-am luat-o.
Ca detaliu, contul se deschide, cu banii virati din Revolut intr-un cont al firmei Matrollo. Conntul la GapInvest este deschis de catre "broker". Cu un user descris de ei ai cu adresa de recuperare a parolei a lor. Daca este permis pot transmite si numerele de tel ale celor 2 pentru a nu mai pica si altii in aceeasi plasa.

CHKa a scris:

Stimati useri , judecati si singuri , profitul ( sau pierderea ) din actiuni in perioada scurta nu poate veni decat din cresterea pretului acestora . Se poate gasi pe internet pretul actiunilor zilnic , nu mai credeti toate nazbatiile . Sunt doar niste infractori , nimic altceva , care “ pescuiesc “ diferiti fraieri . Si pot fi de oriunde din lume . Ia , ganditi-va , va dati - intr-un final - seama ca ati fost escrocati , si reclamati la politie , iar infractorul e din Etiopia ( de exemplu ) , cam ce credeti ca mai puteti rezolva ? NU exista castiguri mari si rapide , nu sunt decat manevre care exploateaza dorinta oamenilor de imbogatire rapida si fara efort . Fireste ca sunt insistenti , de ce n-ar fi ? nu-i costa decat niste mesaje ... Iar contul dvs. la ei - nu este decat o pagina , incercati sa va scoateti acei bani si veti vedea ca nu puteti , sau puteti foarte putini , mult mai putin decat ati “ investit “ , si asta doar atat cat sa va castige increderea si sa va convinga sa investiti in plus . Vreti sa investiti bani in actiuni ? mergeti la o societate serioasa de investitii , daca nu din tara , macar din UE , va dau si consiliere , aveti si siguranta ca , in caz de frauda ( dar riscurile sunt minime ) aveti cum sa-i trageti la raspundere . PS . Asemenea mesaje , pe orice cale ar veni , prudent este sa nici nu le deschideti , ci sa le stergeti direct , pentru ca pot contine virusi .



Din pacate, da. Bani pierduti. Dupa ce au facut un calcul de rentabilitate la 2 zile de la depunerea sumei mi ime au venit cu propunerea de a investi 5000 euro. Nu am foat de acord. Din acel moment au blocat contul.
Am incercat sa iau legatura cu cei 2 reprezentanti, Lilian Antonescu si Madalin Neagu. Am.primit numai raspunsuri in bataie de joc.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu ați investit nimic și nu ați câștigat nimic ci doar ați fost victima unei tepe..

Buna ziua. Am un teren agricol intravilan. Vreau sa edific o constructie pe el. Card sunt pasii ce trebuie sa-i urmez pana la obtinerea CU? Tebuie sa-l scot din teren agricol si sa-l aduc in construibil? Trebuie sa intocmesc PUZ sau sunt si alte cai?
Multumesc
Buna seara
Am in administrare o societate pe actiuni , unde sunt inregistrati 20 actionari. din cei 20 actionari doar 5 sunt activi in sensul ca participa la sedintele de AGA. Totodata ceilalti 15 nu pot fi identificati. Nu au o adresa valida, nu reusesc sa ii gasesc si sa aflu amanunte despre ei. La unii nu am nici CNP. Asa am preluat societatea si incerc sa rezolv si aceasta problema.
Ce se intampla cu actiunile detinute de ei in aceasta situatie?
Multumesc
Răspuns la discuția Hartuit de agenti de vanzari
Multumesc pentru raspuns. De mare ajutor. De unul am scapat. Am primit confirmarea ca sunt dezabonat. De al doilea astept sa sune iar.
Răspuns la discuția Hartuit de agenti de vanzari
2 companii. una de vanzari produse, foarte cunoscuta, una de servicii tip forex. de unde au nr de tel nu stiu dar probabil ca este usor de aflat.
Da. Numere de telefon diferite. Una e din Bucuresti, cealalta din Constanta.
Trebuia sa existe un document legislativ care sa opreasca acest lucru. Din cate stiu este o lege care interzice utilizarea dtelor personale fara acordul titularului.
Buna seara
In ultima vreme am tot fost cautat, telefonic,de tot felul de agenti de vanzari, de la diverse societati. Unele cunoscute, altele mai putin. Desi le-am spus ca nu sunt interesat de produsele sau serviciile pe care le ofera.
Atat de ostentativi si nepoliticosi sunt incat ajung la jigniri si injuraturi.
Desi am cerut sa fiu scos din baza de date si am comunicat ca nu au acordul meu pentru a folosi datele mele personale, continua.
Ce pot face, cui ma pot adresa?
Am numerele de telefon , ora si persoana care a sunat.

Multumesc
Buna seara.
Am facut acest lucru. Am trimis o reclamatie online la ANPC, Bucuresti. Cu descriere amanuntita a faptelor. A fosr clasata pt ca nu am dat numele firmei. Pe site figureaza denumirea. Ce am aflat de comisarul care s-a ocupat de dosar este faptul ca site-ul nu contine denumire firmei si doar un numar de telefon. Am mai scris si persoanele care au fost implicate. Dupa insistente mi s-a raspuns sa ma adresez politiei.
Pentru montaj am fost indrumat de vanzator. ANPC a facut ceva cercetari dar s-a oprit. Azi am vorbit cu montatorul care confirmat ca a fost sunat de OPC. Dar mai multe nu am aflat
Buna ziua
Am achizitionat de pe net, [editat], un sistem de navigatie pentru masina.
Sistemulma fost platit la montator. Nu am primit factura, certificat de garantie. Vanzatorul refuza sa le dea. De asemenea montatorul refuz sa dea garantia pentru montare. In plus sistemul nu corespunde cu ce era publicat.
Ce ar trebui sa fac pentru a primi documentele legale de vanzare si a beneficia de garantie?
Multumesc