avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 884 soluții astăzi
Forum Activitate Xpertul

Activitate Xpertul

Buna seara.Am trecut prin tot ce inseamna alcool la volan.Concluzia in baza art 87 alin 1 cu aplicarea art 74 alin 1 lit a si art 76 alin 1 lit e cod penal si aplicarea art 320" cod procedura penala condamna pe X la 5 luni suspendare si 2 ani si cinci luni termen incercare.ASTA E SENTINTA LA DATA DE :6 feb 2013.INTREBAREA MEA ESTE POT CERE REVOCAREA PEDEPSEI SI A ANULARII PERMISULUI IN BAZA ART 4 DIN NOUL COD PENAL? daca da cum procedez? ronic este ca am deja dosarul in casa pt un nou permis de conducere .Doar sa il depun la Pipera. Astept un raspuns avizat va rog
Răspuns la discuția redobandire permis auto
deci se pare ca nu mai fac scoala dar prb mea e alta. am inteles ca depun dosarul la politie dar daca il pic, iar fac cazier, fise si etc. sau doar platesc taxele de examinare si ramane dosarul acelasi?
Offfffffff
Scz am uitat sa mai intreb :De cand decurge cei 2 ani si 5 luni de termen de incercare pe care ii am ? De la terminarea celor 5 luni cu suspendare sau de la hotararea definitiva?Specific ca am 5 luni cu suspendare si 2 ani si 5 luni termen incercare.
Daca nu mai fac scoala de soferi scriu eu pe fisa de scolarizare sau o dactilografiez si ii pun poza de buletin caci am inteles ca imi trebuie si 2 poze?Si mai am o intrebare va rog? De unde iau cererea tip?
Salutare. am si eu permisul anulat si vreau sa dau din nou pt. cat B.A expirat perioada de suspendare a pedepsei ,anul acela de la hot def deci pot da. Intrebarea mea este :ce acte imi trebuie exact si cum fac cu scoala o fac sau nu?Daca nu ce ANUME acte imi trebuiesc? . Multumesc.
salutar. eu am fost condamnat la 5 luni cu suspendare in data de 19.03 2013. dupa cat timp mi se sterge cazieul? eu stiam de 1 an de la hot definitiva. mai am si 2,5 luni de pedeapsa complementara sau termen de incercare. va rog un raspuns. ma reabilitez de drept sau fac vreo cerere undeva?
Salutare. Am si eu o intrebare : am permisul anulat din data de 19.03.2013. Intrebarea este : conform noului cod rutier am vreo sansa sa mi se dea permisul fara sa mai dau examen?A trecut un an de la hot. definitiva deci de dat pot sa dau dar..........sper si eu.astept un raspuns daca se poate de la un avocat.Multumesc.
astept si eu un raspuns la postarea mea va rog de la un avocat care stie ce se intampla exact cu noul cod penal. ( am si eu o intrebare importanta pt mine. am fost condamnat acum un an cu suspendare 5 luni si 2,5 luni de incercare.intrebarea este: in urma noului cod penal pot cere anularea sentintei sau prescrierea sau cum se zice ca nu stiu daca a trecut un an de la sentinta definitiva ? si cum se procedeaza daca exista asa ceva. va multumesc)

saliutare din nou. am si eu o intrebare importanta pt mine. am fost condamnat acum un an cu suspendare 5 luni si 2,5 luni de incercare.intrebarea este: in urma noului cod penal pot cere anularea sentintei sau prescrierea sau cum se zice ca nu stiu daca a trecut un an de la sentinta definitiva ? si cum se procedeaza daca exista asa ceva. va multumesc
la mine a durat fix o zi
:)))
sunt grabiti rau sa il anuleze. App. stiti vreun site serios dupa care ati facut chestionare si ati si luat examenul?