avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Activitate Rayodeluz

Activitate Rayodeluz

Multumesc pentru sfat !
Buna seara,

Revin cu amanunte ...Am fost azi sa-mi scot CML in care s-au constatat leziuni traumatice care necesita 2-3 zile de ingrijiri medicale cu reveire la control . Fiul celui care m-a accidentat m-a sunat cerandu-mi o intalnire in care sa ne intelegem pe cale amiabila asupra costurilor. Ce ma sfatuiti sa fac ?


Cu respect si multumiri .
Multumesc mult !
Ieri seara s-a facut constatarea, urmeaza sa-mi fac o radiografie apoi sa-mi scot certificatul medico -legal .
Buna ziua,

Doresc sa cer sfatul in legatura cu un accident rutier, si anume ...pe trecerea de pietoni m-a lovit o masina care a plecat de la fata locului. Am reusit sa notez nr de inmatriculare apoi am plecat la urgenta unde s-a facut constatarea si declaratia la politist. S-a gasit masina de catre politie iar politistul a cerut permisiunea mea sa-i dea nr meu de tel.ca sa ne putem intelege pe cale amiabila.
Care sunt drepturile mele in acest caz ? pe langa cheltuielile cu medicatia, etc cat sunt indreptatita sa cer ca si daune morale in acest caz ? Ce anume ma sfatuiti ?


Cu respect si multumiri!
Multumesc inca odata .
poate oare acest vecin sa repare cand si cum are chef ...deja de o luna de zile tot in renovari este .... viata noastra este data peste cap ...de ex.eu am garzi noaptea...dimineata nu ma pot odihni ...copii trebuie sa invete ...nu o pot face ...nu toti avem un program de lucru de la 8-17 ...ce as putea face in aceasta situatie ?

cu respect si multumiri
Multumesc mult !
Buna ziua,

Doresc sa aflu daca exista o legislatie ceea ce priveste lucrarile intr-un apartament, mai exact. Daca exista obligatia lucratorilor de a anunta vecinii privind lucrarile care depasesc un anumit nivel de zgomot, daca trebuie sa se incadreze intr-un anumit orar sau pot efectua lucrari in voie astfel perturband viata vecinilor ?

Cu multumiri
Răspuns la discuția Imputernicire pentru partaj
Va multumesc pt raspunsul prompt