avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 860 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters199782

Activitate ContSters199782

Buna ziua!
Pentru cazarea unor studenti cu dizabilitati in cadrul unui complex studentesc, care sunt criteriile, bolile si gradul de handicap ce trebuiesc luate in considerare de catre comisia intocmita pentru evaluarea dosarelor ce sunt depuse de respectvii studenti, si prioritatea in care vor fi selectate acestea? As mai dori sa stiu legea in baza careia sunt reglementate cele mai sus mentionate.
Multumesc anticipat!
Buna ziua!
Am infiintat de curand (la 14 martie a fost eliberat Certificatul de inregistrare) o societate comerciala (srl) neplatitoare de tva, fara angajati momentan, doar cu 2 administratori care sunt si asociati cu drepturi egale in acelasi timp.

Inainte de a apela la un expert contabil, as vrea sa stiu in mare care sunt pasii ce trebuiesc parcursi in vederea inregistrarii fiscale, data limita la care trebuiesc depuse declaratii, situatii financiare, si daca mai am de platit ceva la stat, desi nu am inceput sa desfasor activitatea.Si care ar mai fi pasii pentru a putea incepe legal activitatea.Mentionez ca am facut si stampilele, si am fost si la banca pentru cont, cu certificatul constatator si cu stampilele.Cod CAEN 7830
Va multumesc anticipat !