Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Criterii cazare studenti cu handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Criterii cazare studenti cu handicap

Buna ziua!
Pentru cazarea unor studenti cu dizabilitati in cadrul unui complex studentesc, care sunt criteriile, bolile si gradul de handicap ce trebuiesc luate in considerare de catre comisia intocmita pentru evaluarea dosarelor ce sunt depuse de respectvii studenti, si prioritatea in care vor fi selectate acestea? As mai dori sa stiu legea in baza careia sunt reglementate cele mai sus mentionate.
Multumesc anticipat!
Fiecare universitate are propriul regulament privind cazarea studentilor in caminele facultati;lor,de aceea va sfatuiesc sa luati legatura cu Serviciul Social al univ.