avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate pitbull83

Activitate pitbull83

buna ziua,am si eu o intrebare si as dori sa aflu cat mai multe raspunsuri(corecte).socrul meu a facut un credit cu ipoteca(apartament)acum 4 ani cand lucrurile mergeau bine,era angajat ca functionar public in ministerul justitie(agent sef principal penitenciar)in 2007 a facut un credit de 40000 euro ipotecand apartamentul dar atunci a fost sfatuit sa declare ca este necasatorit pt a obtine un credit mai mare(desi el este casatorit)intre timp in 2010 a iesit la pensie iar venitul sa injumatatit,cand era angajat avea un venit de 2800 lei din care 1500 rata bancara iar acum are un venit de 1600 lei din care 1500 rata bancara,deci nu mai face fata cu aceasta rata iar cei de la banca nu vor sa ai mai prelungeasca perioada pentru ca a facut pe perioada maxima acredita,intrebare de baza este:daca nu mai plateste ce se intampla?are proprietate un apartament care este ipotecat in acest credit si o masina(neipotecata)poate sa mai piarda si altceva in afara de apartament?poate pierde si masina sau eventual o suma din venit(pensie)?va multumesc
as vrea sa stiu exact in ce perioada incepe pronhibitia la pesti si cat dureaza?m-am confruntat cu o problema pe malul unui lac in timp ce ma aflam la pescuit in luna martie,dar m-am ales doar cu un avertisment.sunt nou in randul pescarilor,mi-am facut un permis recreativ sportiv pt a merge linistit la peste dar acolo am fost abordat de 2 tipi(primar si poltist din respectiva localitate)care mi-au zis ca este interzis pescuitul in aceasta perioada pentru faptul ca este pronhibitie,am cautat pe net mai multe articole depre pronhibitie dar nu am gasit ceva care sa ma ajute.va multumes
Discuție Amenda radar
buna ziua,vreau sa stiu exact care este forma legala pentru amenda radar privind filmatul(inregistratul)cu o camera din fata,este legal sa fi filmat din fata de un echipaj al politiei dotat cu radar (acesta aflandu-se stationat)in timp ce esti in trafic?intreb acest lucru deoarece am auzit pareri de genul ca radarul te poate "lua" doar din spate(adica este ilegal sa fi filmat din fata).multumesc pentru raspuns