avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Activitate flanko

Activitate flanko

buna seara ,mi s-a suspendat dreptul de a conduce pe o perioada de 60 de zile in urma circulatiei pe contrasens . As dori sa stiu daca pot conduce tinand cont ca perioada de suspendare s-a incheiat insa nu am reusit sa ajung sa ridic permisul de la politie ,eu locuind in bucuresti ,permisul fiindu-mi trimis la tg-jiu autoritatea emitenta. Va multumesc anticipat pentru raspuns!
Răspuns la discuția mi se suspenda permisul sau nu
patronul a deschis dosarul la asigurari insa acum l-a mutat la casco
Răspuns la discuția mi se suspenda permisul sau nu
Va multumesc pt raspuns insa imi fac probleme ca fostul meu patron sa nu depuna plangere ca si cum nu ar exista aceasta constatare semnata ,aceasta fiind la el. El mi-a spus ca cei de la asigurari l-au indrumat ca sa merg eu la politie sa declar accidentul pt a putea ei inainta dosarul asta dupa cinci luni de la producerea evenimentului nedorit.Mi se pare anormal si ilegal sa merg eu la politie ,subliniez fiind nevinovat, din moment ce am completat acea amiabila. Ce ma sfatuiti sa fac?
am avut parte de o intamplare neplacuta conducand o masina luata in leasing de firma la care lucram am fost lovit in spate de un sofer neatent .Am completat amandoi constatarea amiabila dupa care a ramas sa ne prezentam la asiguratorul lui pentru constatare .Dl in cauza nu mai binevoieste sa se prezinte la asigurator iar patronul meu m-a anuntat ca merge la politia rutiera sa depuna plangere .mentionez ca nu am vrut sa merg sa dau declaratie deoarece am inteles ca mi se suspenda dreptul de a conduce pt nedeclararea accidentului .Acum intrebarea este ,eu nevinovat, raman fara permis de conducere pt reavointa altei persoane?
va multumesc anticipat
va multumesc frumos
am mare nevoie de ajutor mi-a fost suspendat permisul pe o perioada de 90 zile pt conducere sub influenta bauturilor alcoolice, bun mi-am recunoscut fapta a platit amenda vreau sa dau examen pt reducerea suspendarii unde trebuie sa ma programez am sunat la alexandria la permise si mi s-a spus ca trebuie sa dau examenul tocmai la tg-jiu unde mi-a fost eliberat nu unde am domiciliul este normal? mentionez ca nu mi-am schimbat permisul la schimbarea domiciliului din CI parca nu mai e obligatoriu... va multumesc anticipat