Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... perioada de suspendare permis conducere terminata pot ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

perioada de suspendare permis conducere terminata pot sa conduc fara a ridica efectiv permisul de la politie?

buna seara ,mi s-a suspendat dreptul de a conduce pe o perioada de 60 de zile in urma circulatiei pe contrasens . As dori sa stiu daca pot conduce tinand cont ca perioada de suspendare s-a incheiat insa nu am reusit sa ajung sa ridic permisul de la politie ,eu locuind in bucuresti ,permisul fiindu-mi trimis la tg-jiu autoritatea emitenta. Va multumesc anticipat pentru raspuns!
Da, poti, problema este ca daca te va opri politia vei plati o sanctiune contraventionala pt ca nu ai actele la tine