avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Activitate seciumonica

Activitate seciumonica

Răspuns la discuția Declaratii PFA
D. Iulian Manea spune ca declaratia 200 se depune odata cu D220 pana pe 25 mai.este corect?Totalul platilor pana la 31 dec in ce declaratie se incriu? prog de completare si generare declaratii cum se numeste?
Răspuns la discuția Declaratii PFA
va multumesc ,
o seara buna
Răspuns la discuția Declaratii PFA
Va multumesc pentru rapusn, insa nu sunt lamurita in legatura cu inventarul - cum am spus nu exista nici un bun achizitionat de pfa (mijloc fix) . exista doar un telefon si un contract de serv telefonie. cum se procedeaza in acest sens? Declaratiile se completeaza direct la directia financiaraa? va multumesc
Răspuns la discuția Declaratii PFA
va multumesc , seara buna
Buna ziua,
PFA deschis in 2014 iunie , care pana la momentul acesta nu are avut nici o incasare, doar cheltuieli..:(.
Ma intereseaza sa stiu ce declaratii trebuie sa depun si pana cand?
Administratorul pfa este pensionar.
Doresc sa completez registrul de inventar ( pfa-ul are doar un telefon si un contract de serv telef. ) ce trebuie sa fac ??

Va multumesc
Răspuns la discuția Plata CAS-Pfa pensionar
Buna ziua,
Am primit decizie de la ANAF -sa platesc CAS SI CASS...mi-au sp ca nu are importanta faptul ca sunt pensionar tot se plateste contributia la pensie???..acum nu mai inteleg..ce trebuie facut in acest sens..

Va multumesc ,
Răspuns la discuția Plata CAS-Pfa pensionar
Buna seara,

Am inteles partea ca nu platesc CAS-dar acasa mi-a venit decizie de la ANAF cu CAS de plata-si am intrebat direct la ei-mi-au spus ca platesc si pensionarii
Răspuns la discuția Plata CAS-Pfa pensionar
Trebuie facut ceva in acest sens?declarat ca sunt pensionar si nu va trebui sa platesc contributie la pensie?

multumesc,
Buna ziua,
De curand mi-am deschis u Pfa.Am inteles ca toate cheltuielile cu privire la infiintarea PFA-ului se pot recupera.
Ma puteti ajuta in aces sens? ce trebuie facut si unde?
Va multumesc














Răspuns la discuția Plata CAS-Pfa pensionar
Va multumesc pentru raspuns.