avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Recuperare -taxe infiintare PFA?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Recuperare -taxe infiintare PFA?

Buna ziua,
De curand mi-am deschis u Pfa.Am inteles ca toate cheltuielile cu privire la infiintarea PFA-ului se pot recupera.
Ma puteti ajuta in aces sens? ce trebuie facut si unde?
Va multumesc














Cel mai recent răspuns: Anamaria Plevit , Avocat 15:41, 27 Iunie 2014
cheltuielile de infiintare se trec in registrul de incasari si plati si sunt deductibile de la impozit din cate stiu eu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contabilitate pfa smioana smioana Buna ziua, Anul trecut am infiintat un PFA in luna ianuarie care are ca obiect de activitate \"Alte transporturi terestre de calatori\". Acum a venit timpul ... (vezi toată discuția)
Cum se inregistreaza un credit bancar in contabilitatea unei intreprinderi individuale? mirela1984 mirela1984 Buna ziua! Am o i.i. , ,neplatitoare tva. De curand, am contractat un credit bancar pe 4 ani. As dori sa ma ajutati cu modul in care se inregistreaza in ... (vezi toată discuția)
Pfa si castig bani din transport marfuri SfedeaDan SfedeaDan Am infiinta recent un PFA pentru transport marfuri . Am incheiat un contract de comodat auto intre persoana fizica si PFA pe o autoutilitara(volkswagen T4 ... (vezi toată discuția)