Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Recuperare -taxe infiintare PFA?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Recuperare -taxe infiintare PFA?

Buna ziua,
De curand mi-am deschis u Pfa.Am inteles ca toate cheltuielile cu privire la infiintarea PFA-ului se pot recupera.
Ma puteti ajuta in aces sens? ce trebuie facut si unde?
Va multumesc

cheltuielile de infiintare se trec in registrul de incasari si plati si sunt deductibile de la impozit din cate stiu eu