avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 393 soluții astăzi
Forum Activitate Laurys

Activitate Laurys

Se pare ca Dl. avocat nu a citit cu atentie ultimul mesaj - la momentul introducerii actiunii nu cunosteam si nici nu am fi avut cum sa cunoastem faptul ca paratul nostru e decedat.

Ce putem face in aceasta situatie?
Multumesc

Va multumesc pentru raspuns.
Paratul era deja decedat la data demararii actiunii. Acest aspect l-am aflat insa dupa introducerea actiunii, cu ocazia solicitarii instantei de a comunica datele mostenitorilor.
La acest moment, nu cunoastem cine sunt mostenitorii.

Multumesc
Presupun ca va referiti la certificatul de mostenitor? De unde putem solicita acest document sau relatii cu privire la succesiune?
Buna ziua,

Dupa introducerea cererii de chemare in judecata am aflat ca paratul a decedat iar instanta ne pune in vedere sa indicam datele de identificare a mostenitorilor.

In aceste conditii este suficient sa identificam doar datele sau trebuie depuse si documente doveditoare in acest sens?

Multumesc
Buna ziua,

Avem un control in derulare de la DSP. Imi puteti spune va rog la ce amenzi ne putem astepta pentru nerespectarea dispozitiilor ref. la cerintele minime de sanatate si securitate in munca (i.e. la un punct de lucru nu avem WC)?

Va multumesc
Si daca in judetul respectiv nu exista penitenciar unde ne adresam?
Buna ziua,

Vrem sa initiem un proces civil si am aflat ca paratul este detinut (conform portalului instantelor). In aceste conditii, cum trebuie facuta citarea daca nu cunoastem adresa locului de detinere? Facem demersuri pentru a-l afla sau citam prin publicitate?
Multumesc
Răspuns la discuția Notificare ITM incetare CCM
Buna ziua.
Aceasta obligatie de informare a ITM mai subzita dupa abrogarea Legii 130/1996?
Buna dimineata,

CCM-ul la nivel de grup de unitati sanatate se aplica in clinicile private, nesemnatare ale CCM-ului?

Multumesc