avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 660 soluții astăzi
Forum Activitate beticiana

Activitate beticiana

Buna ziua, am nevoie sa ma ajutați cu o informație.

Fetița împlinește 2 ani in 15 oct, si ar trebui sa ma întorc la serviciu in 15 august( imi iau o marja de 2 zile, deci 12 August).Trebuie sa-mi deschid Pfa pt ca angajatorul vrea sa închidă firma si sa trecem toti pe contracte de colaborare. As vrea sa stiu cu ce data ar trebui sa-mi deschid Pfa-ul pt a putea beneficia de stimulentul de inserție in valoare de 650 lei pana la vârsta de 3 ani a copilului. Mulțumesc
Buna ziua

Cum ar putea sa-si justifice prezenta zilnica, 3 colaboratori ( pfa-uri) in sediul social al unui SRL in cazul unui control? Mentionez ca cei 3 colaboratori nu doresc sa-si mute sediul social sau punctul de lucru la aceasta adresa.

Multumesc
Răspuns la discuția PFA cu activitate in strainatate
Buna ziua

Ma gandeam ca in Romania sunt mai mici taxele, din acest motiv am luat in calcul acesta varianta.
Răspuns la discuția PFA cu activitate in strainatate
Activitatea nu se va desfasura la sediul clientilor,se va desfasura la un punct fix.
Buna ziua


M-ar interesa sa stiu daca se poate infiinta un PFA in tara, insa activitatea societatii sa se desfasoare in Italia, mentionez ca activitatea va fi de croitorie ( doar reparatii imbracaminte). M-ar interesa pasii care trebuie urmati.


Multumesc