avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate Liliana Cristian

Activitate Liliana Cristian

Buna ziua! Va rog , daca stie cineva...
Locuiesc la bloc si vreau sa inchei contract individual cu RAJA si RADET. Mentionez ca am instalate repartitoare de caldura la toate caloriferele din apartament, si apometre pentru apa calda si apa rece. In baza carui act normativ pot incheia aceste contracte individuale?. Vreau sa procedez asa pentru ca mi se pare prea incarcata factura la intretinere . Va multumesc
Buna ziua. Anul trecut am sustinut examen de promovare de la functia de inspector asistent la functia de inspector principal. Va rog , sa imi spuneti dupa ce perioada de timp pot sustine urmatorul examen de promovare pentru functia de inspector principal. Si daca se poate sa imi spuneti , in baza carui act normativ se sustine examenul de promovare pentru salariatii bugetari.
Multumesc
Răspuns la discuția Inchiriere apartament mostenit
Multumesc pentru raspunsuri, dar am uitat sa mentionez ca nu pastrez relatia cu aceasta sora si nu stiu nimic de ea, deci nu am cum sa obtin o procura de la ea. Ce inseamna mai exact ,sa inchiriez doar cota parte din apartament?
Buna ziua,am mostenit de la mama noastra (dupa decesul ei )un apartament in cote egale de 1/2 fiecare. Am facut succesiunea si avem fiecare certificat de mostenitor cu 1/2 din acel apartament. Sora mea este plecata din tara de mai bine de 10 ani, vreau sa stiu cum pot obtine dreptul de a inchiria acest apartament daca ea nu este in tara.
Multumesc