avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Activitate miha_yt

Activitate miha_yt

Discuție amenda radar
buna ziua, va rog frumos daca puteti sa ma lamuriti si pe mine, daca am primit 2 amenzi pentru depasirea vitezei prin posta amandoua in decursul a 24 ore , trebuie sa platesc ambele amenzi, avand in vedere ca sunt pt acceasi infractiune? amenzile sunt primite prin posta de la radare din localiatti diferite dar in aceeasi zi. va multumesc
Răspuns la discuția amenda contraventionala
fapta a fost savarsita pe 27 martie, adica am circulat fara rovigneta, mi a fost trimis procesul verbal prin recomandata intocmit pe 26 septembrie, dar eu l am primit pe 13 octombrie data postei. ce trebuie sa fac?
Răspuns la discuția amenda contraventionala
dar daca amenda mi a fost trimisa dupa 6 luni de la savarsirea faptei cf O.G. eu inteleg ca nu mai este valabila
Răspuns la discuția amenda contraventionala
va multumesc!
Buna ziua, amenzile contraventionale la noi in romania se prescriu dupa o anumita perioada de timp? daca da , dupa cat timp? va multumesc
Răspuns la discuția somaj pensie alimentara minor
nu exista nici o hotarare judecatoreasca, doar un acord verbal intre mine si fosta sotie.
Răspuns la discuția alocatia ptr copii italia
la INPS in italia de unde apartineti cu munca
Buna ziua, nu sunt divortat legal, dar platesc pensie alimentara fiicei mele prin mandat postal cu confirmare de primire. De luna aceasta am intrat in somaj. vreau sa mi ajut in continuare copilul , insa as dori sa mi spuneti prin lege cat sunt obligat sa contribui ca suma avand in vedere ca sunt somer? va multumesc . o zi buna
Răspuns la discuția Pensie pentru limita de varsta
data nasterii: 06.02.1952
daca am vechime in munca 45 ani 8 luni si 28 zile, din care 20 ani grupa 2, sunt pensionat pe caz de boala din martie 2010, cand am dreptul sa trec la pensie pt limita de varsta?