avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate brigittaj

Activitate brigittaj

Buna ziua ,lucrezi la o firma privata si sunt sofer de meserie,am avut un accident de masina acum o luna de zile si asiguratorul a dat verdict de culpa comuna,la firma la care lucrezi au spus ca trebuie sa platesc15%din valoarea reparatiei pt.ca la angajare am semnat un act, ca daca sunt vinovat de producerea unui accident suport 15%din valoarea reparatiei,eu disperat de loc de munca am semnat,dar precizez ca un este inscris in contractul de munca asa ceva si nu mi sa acordat nici un exemplar din aceasta hartie este legal sau nu,se poate ataca cumva,sau sunt bun de plata?suma ar fii destul de mare de trei ori sariul meu de pe o luna.va multumesc anticipat .

buna ziua tuturor,lucrezi la o firma privata si sunt sofer de meserie,am avut un accident de masina acum o luna de zile si asiguratorul a dat verdict de culpa comuna,la firma la care lucrezi au spus ca trebuie sa platesc15%din valoarea reparatiei pt.ca la angajare am semnat un act, ca daca sunt vinovat de producerea unui accident suport 15%din valoarea reparatiei,eu disperat de loc de munca am semnat,dar precizez ca un este inscris in contractul de munca asa ceva si nu mi sa acordat nici un exemplar din aceasta hartie este legal sau nu,se poate ataca cumva,sau sunt bun de plata?suma ar fii destul de mare de trei ori sariul meu de pe o luna.va multumesc anticipat tuturor,o zi placuta.
Multumesc frumos.
Buna , Sunt gravida in luna a 2-a si sunt in concediu de crestere copil , Fetita acum are 1 an si 10 luni. Peste o luna jumatate trebiue sa ma intorc la lucru, adica in august, nu stiu daca o sa ma angajeza inapoi daca sunt gravida. Intrebare mea: este o lege sau nu ma poate primi inapoi fiind insarcinata. Sau sunt obligati sa ma angajeze inapoi?
Sau cum trebiue sa prosedez in cazul meu , ?
Indemnizatia pt. crestere copil ( 2) o sa mai primesc?
Multumesc frumos