avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate 020673

Activitate 020673

Răspuns la discuția Chirie primarie
va multumesc frumos! cererea unde o depun? la primar?
Discuție Chirie primarie
Buna ziua.Ma numesc Roxana si va rog sa ma ajutati in rezolvarea unei probleme.Acum 13 ani am locuit intr o casa cu chirie de la primarie.Acum 1 an am avut surpriza sa descopar ca am datorie catre primarie chiria pe 1 an -500 lei+penalitati 3000 lei,acest fapt descoperindul in urma cerererii mele catre primarie de eliberare unei adeverinte. Adeverinta nu mi a fost eliberata pentru ca am aceasta datorie de a care habar nu aveam!!! Am solicitat sa mi se spuna de ce nu am fost informata de aceasta datorie...si mi s a spus ca acum 13 ani s a trimis o hartie -confirmarea fiind semnata de un vecin....Ce solutie am pentru a rezolva aceasta situatie? Multumesc.
Discuție Vanzari pe net
Buna ziua-as dori sa stiu daca vanzarile pe internet-cont personal-nu firma-se pot impozita-daca plata se face prin cont personal de la persoana fizica catre persoana fizica-iar la depunere se mentioneaza-plata licitatie,plata haine,vanzare produse.Multumesc.
buna seara,ma numesc roxana si as vrea sa va intreb daca este posibil ca somera sa obtin un credit nerambursabil ptr intemeierea unei firme si cum se obtine.eu sunt din galati.va mul;tumesc
buna ziua.ma numesc roxana sunt din galati si as vrea sa imi spuneti daca imi pierd dreptul la somaj in cazul in care semnez un contract de colaborare cu o firma din bucuresti.am efectuat un sudiu si acum ar trebui sa se efectueze plata.dansii vor un contract semnat dar eu sunt in somaj.pot pierde somajul daca semnez acest contract?multumesc