Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Contract de colaborare si somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Contract de colaborare si somaj

buna ziua.ma numesc roxana sunt din galati si as vrea sa imi spuneti daca imi pierd dreptul la somaj in cazul in care semnez un contract de colaborare cu o firma din bucuresti.am efectuat un sudiu si acum ar trebui sa se efectueze plata.dansii vor un contract semnat dar eu sunt in somaj.pot pierde somajul daca semnez acest contract?multumesc
Nu, daca venitul obtinut este sub 500 de lei.
Va puteti lamuri mai bine citind discutia aceasta, dl. Tudor Valeriu a detaliat situatiile si a dat niste sugestii care v-ar putea fi de folos:

www.avocatnet.ro/content/for...
ContSters196669, utilizator