avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 914 soluții astăzi
Forum Activitate pussycat85

Activitate pussycat85

Răspuns la discuția anunt angajator despre sarcina
Va multumesc pentru raspunsul promt
Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu o nelamurire. Cum voi anunta angajatorul despre sarcina, ce hartie trebuie sa duc, de la ce medic? Si cum pot fi sigura ca nu o va face pierduta si ma va da afara.
Multumesc anticipat,
Buna, daca sunt mama fara indemnizatie de CCC, am dreptul la concediu pre si postnatal, cele 126 de zile ? iar la intoarcerea din postnatal, am dreptul sa cer program de alaptat sau scurtarea programului? pot avea aceleasi drepturi ca si o mama cu indemnizatie? multumesc
Buna ziua, am o luna intre doua contracte de munca. as dori sa stiu daca voi putea primi indemnizatia de crestere a copililului, datile sunt 30. 06.2001 la vechiul contract si 01. 08.2011 la noul contract. Multumesc
buna ziua, in cateva zile voi ramane somera, pentru ca se inchide firma. as vrea sa raman insarcinata dar inainte as dori sa stiu daca la terminarea somajului eu inca nu am nascut si mai am cateva luni, care nu se incadreaza in cele 63 de zile de concediu prenatal, voi putea beneficia de indemnizatie, inainte lucrand 1 an la firma care s-a inchis, si daca se ia in considerare si somajul. Multumesc anticipat