Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot beneficia de indemnizatie pentru CCC?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot beneficia de indemnizatie pentru CCC?

Buna ziua, am o luna intre doua contracte de munca. as dori sa stiu daca voi putea primi indemnizatia de crestere a copililului, datile sunt 30. 06.2001 la vechiul contract si 01. 08.2011 la noul contract. Multumesc
Din cele 12 anterioare nastere copilului, o luna intreaga in care nu ati realizat venituri va ridica dreptul de a beneficia de indemnizatie CCC.