avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 774 soluții astăzi
Forum Activitate Sorin pitariu

Activitate Sorin pitariu

Buna seara , Am fost oprit de un eciipaj de politie...mi-au cerut actele masini ... dupa care mi-a intocmit un proces verbal ,si mi'a retinut certificatul de inmatriculare pe motiv ca aveam foliipe fata ...(dar nu aveam) in procesul verbam am scris la mentiuni ca nu aveam folii...dar pe langa asta agentul care mi-a intocmit procesul verbal mi-a gresit numele in loc de PITARIU a scris PITARU ... Pot face ceva ... ? Eu chiar nu aveam folie pe masina sh aveam sh o persoana cu mine in masina ...Va rog sa ma ajutati ...O seara buna
Si in instanta ce as putea face ?? Am vreo sansa sa castig ? Cu Stima
Pai nu ne mai da rar-ul omologare pe geamurile din fatza :(( Multumesc multi pentru raspuns ... O zi buna
Ce as putea sa fac ca sa pot sa circul cu foli neomologate pe fatza .. fara sa imi ia certificatul de inmatriculare nu este chiar nici o solutie ?? dak contest procesu verbal as putea castiga sh dak da spunetimi cum va rog ... mult de tot
Deci cand imi va veni procesu verbal .. sa scriu la observati ... ca nu e adevarat ...ce sa scris in procesu verbal... sh sa depun contestatia ! Multumes Mult ....Numai bine !
Serile trecute veneam din oras ... Iar in carter erau niste prieteni care au facut scandal ... iar cand am ajuns sh eu a sosit sh politia .. sh am dat datele sh au zis ca o sa imi vina amenda acasa pt deranjare ordini publice ... ce as putea sa fac ?? este vreo cale sa scap de amenda ? A sh nu am semnat procesu verbal am facut bine s-au nu ??:P