Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Certificat luat pentru folii neomologate
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Certificat luat pentru folii neomologate

Ce as putea sa fac ca sa pot sa circul cu foli neomologate pe fatza .. fara sa imi ia certificatul de inmatriculare nu este chiar nici o solutie ?? dak contest procesu verbal as putea castiga sh dak da spunetimi cum va rog ... mult de tot
nu aveti ce face, le dati jos si daca vreti folie pe geam, le omologati RAR.
Pai nu ne mai da rar-ul omologare pe geamurile din fatza :(( Multumesc multi pentru raspuns ... O zi buna
Unde-i lege nu-i tocmeala. Solicitati in scris de la RAR motivarea scrisa a unui refuz si apoi actionati-i in instanta daca raspunsul lor nu va convinge.
Si in instanta ce as putea face ?? Am vreo sansa sa castig ? Cu Stima