avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1070 soluții astăzi
Forum Activitate CRISTINA mara

Activitate CRISTINA mara

Ironia la mine este ca un singur vecin la etajul 4 este fara centrala pe tronsonul meu si nu pot taia tevile din apartamentX-(
motosz in ce cartier stai in tg mures?eu in dambu debransata de 4 ani si imi vine consum pe tevile care trec prin apartament 130/luna timp de iarna
din anul 2010 iar ca sa ma incalzesc dau drumul la centrala #-o
Răspuns la discuția debransare colterm tm
Cam asa ceva mi se intampla mie.Dar nu platesc sa ma dea in judecata!abia astept
!
Răspuns la discuția somatie asociatie de proprietari
in anumite cartiere nu se plateste caldura adica cei debransati fie ca au tevile izolate sau nu.difera de la o asociatie la alta si nu inteleg nimic fiecare pune trarife cum ii taie capul asta nu inteleg
Buna ziua, sunt debransata de la centrala termica cu acordul vecinilor si asociatiei de propietari de 2 ani,in 2010 au venit de la firma care au centralele de cartier si au masurat tevile din apartament cu ruleta.de atunci la intretinere pe timp de iarna a venit consum intre 119-128 ron incalzire.Dar n-am platit incalzire pentru ca e o tampenie,in schimb mi-am platit celelalte cheltuieli la zi.Am primit o somatie cum ca imi emit un titlu executoriu notarial si ma va executa silit.am vecini care si-au izolat tevile si tot au la consum incalzire.intrebarea mea e ce pot face ? pe ce baza masoara ei caldura care trece prin tevi?X-(