avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Activitate ciprian2011

Activitate ciprian2011

Discuție CESIUNE CREDIT
Am un credit de nevoi personale.Datoria mea catre banca a fost cesionat unei firme de recuparari.Acestia ma roaga sa semnez un angajament de plata.Eu nu vreau sa semnez acest angajament de plata si totodata nu am semnat si nici nu voi semna vreodata ceva cu dinsii.Sunt obligat sa semnez acel angajament de plata?Daca nu semnez mi se poate intimpla ceva?VA MULTUMESC MULT.
Răspuns la discuția EXECUTARE SILITA
va multumesc frumos pentru raspuns.
Buna ziua.As dori si eu un raspuns la o intrebare va rog.Daca eu nu lucrez la fel si sotia nu am nimic pe numele meu si stau in casa parintilor mei,ce lucruri imi pot fi executat silit?Nu am pus nimic gaj .
Răspuns la discuția FRAUDA BANCARA
VA MULTUMESC,PT RASPUNS.
Discuție FRAUDA BANCARA
IN 2008,o verisoara m-a rugat sa ma pui gaj pt dinsa.Eu nu lucram si nu aveam carte de munca.MA INSELAT,vb cu cea de la banca si semnind in numele meu ca am luat acel credit.Banii pe care i-am luat crezind i-am dat dinsei.Toate actele adeverinta de salariu tot au fost false in afara de buletin.Ea acum ma este cercetata si in alte fraude de acest fel.CE MI SE POATE INTIMPLA IN ACEST CAZ?creditul a fost cesionat la o firma de recuperari.creditul este de nevoi personale nepunind nimic gaj.Nu am nimic pe numele meu si nu lucrez nicaieri,avind doar alocatia celor 2 copii pe care ii am.VA MULTUMESC SI VA ROG SA MA AJUTATI CU UN RASPUNS.