avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 381 soluții astăzi
Forum Activitate lucian23256

Activitate lucian23256

Mi se expira adeverinta de card de sanatate in Romania in luna iunie 2020.Ce fac?
Am adeverinta de card de sanatate europen expirata pe 26-02-2020.Ce fac?
Răspuns la discuția Neintelegere
Aveti dreptate.Deci ce este mai bine pentru fiica mea?Sa contacteze un avocat un consilier?Ce anume?
Răspuns la discuția Neintelegere
Punga de pufuleti nu este o rasplata reprezinta dragostea ta de parinte.Nu consta in valoarea ei mare sau mica ci in prezenta ei.Cand un tanar ii da iubitei un inel asta este rasplata sau dragoste?Ii arata ce?Rasplata ca a stat cu el.Arata ca tanarul o iubeste.
Răspuns la discuția Neintelegere
Haideti sa va mai spun ceva ca vad ca nu am spus tot ce ma doare pe mine ca bunic.Cum sa se ataseze un copil de tatal lui daca respectivul tata are skoda superba 2 de 33000 euro si nu aduce la copil o punga de pufuleti de 0,5 lei?Cine il mai poate iubi cand ii spune sotiei ca pentru el conteaza numai copilul?Care copil?Acela la care te zgarcesti sa-i aduci o punga de pufuleti?Hai sa vedem ce argumente de bine imi aduceti pentru un asemenea sot si parinte.
Răspuns la discuția Neintelegere
Sotul nu vrea sa se mute in franta pentru ca jobul lui este prost platit.Plus de asta nepotelul a dormit cu maicasamare de la varsta de 3 luni.Nepotelul este si bolnavicios si din cauza aceasta nu pleaca bunicasa din cauza celui mic.Ar trebui sa mai treaca 1 anisor peste el sa fie mai puternic.Daca nu era cel mic mai fragil sotia mea pleca de mult de la ei.Nepotelul nu vrea sa doarma cu niciunul decat cu bunica.
Răspuns la discuția Neintelegere
Mama fetei ingrijeste de un nepotel cam bolnavior avand 5 anisori.Sotul fetei a luat-o la goana pe soacrasa pentru ca vezi doamne sta pe capul lui.Sotia tine cu maicasa cum e normal si i-a spus ca daca nu vrea sa stea si mama ei sa plece si sa-i lase in pace.Sotul a zis ca le bate pe amandoua.Vila unde stau toti este inchiriata pe numele fetei.
Răspuns la discuția Neintelegere
Fata sta cu mama ei si copilul .Sotul lucreaza programator in romania si mai vine si sta cu ei 2 saptamani pe luna.A izbucnit neintelegeri intre sot si soacra.Fata tine cu maicasa si l-a luat la goana daca nu vrea sa stea sotul cu maicasa,El nu vrea sa plece si peste toate acestea este si amenintator ca le bate pe amandoua.Ce este de facut?
Discuție Neintelegere
Fata mea este in Franta si lucreaza ca doctor stomatolog castigand destul de bine.Este casatorita cu un baiat care lucreaza in Romania ca programator.Are cu sotul un copil Luca pe care il iubim.Sotul ei vine in Franta si sta cate doua saptamani si pleaca in Romania.Problema care a intervenit intre ei din motivul zgarceniei sotului in privinta banilor a dus la intentia de divort din partea sotiei.Plus de asta a luat-o la goana pe soacrasa.Fata mea l-a luat la goana din vila pe care a inchiriat-o pe numele ei dar el nu vrea sa plece.Ce o invatati sa faca?
De ce in judetul teleorman oras alexandria nu mai beneficiaza de ajutor incalzire cei care au masini sub 10 ani vechime?Legea nu este pentru toti?