avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1880 soluții astăzi
Forum Activitate milea32

Activitate milea32

Răspuns la discuția Accident neanuntat
dar a venit politia , deoarece un alt conducator auto a sunat la politie si a facut o denuntie ... pentru ca a vazut cat de aproape am fost de cealata masina !ce sa mai fac ! deci nu propietarul a fcut denuntia ci altu care a inceput sa zbiere la mine dupa ce a vazut cele intimplate !!!!
Răspuns la discuția Accident neanuntat
buna ziua ! multumesc de raspuns ! si daca nu ma denuntat propietarul , tot aceeasi contraventie ? 24 de ore vor fi diseara la ora 19 ,
buna ziua ! aseara am parcat in parcarea unei banci , la plecare am atins o masina , nu s-a intamplat nimic dar un sofer al altei masini a vazut intamplarea si a inceput sa strige la mine gesticuland , am intrat in panica si am plecat ! Aatazi m-am trezit cu poltia pe semne ca cel care a vazut accidentul a sunat la politie si sunt invitata la politie in prezenta avocatului pe care nu il am . Intrebarea mea este cum ma pot apara singura si ce se poate intampla daca eu nu am un avocat ! multumesc
Răspuns la discuția Sentinta de divort
dureaza mult? deoarece eu nu mai locuiesc aici ! pot da adresa din tara care locuiesc?
buna ziua ! in sentinta de divort numele fiului meu este gresit scris ! Unde trebuie sa ma adreses ? multumesc!
Răspuns la discuția NEPLATA PENSIEI DE INTRETINERE
MULTUMESC MULT !!!!
Răspuns la discuția NEPLATA PENSIEI DE INTRETINERE
deci , îmi sugerați sa merg din nou la politie sau direct la tribunal? deoarece e a 5 oara cind se schimba situatia lui finaciara in decurs de 1 an
Răspuns la discuția NEPLATA PENSIEI DE INTRETINERE
400 de lei definitiv si irevocabil / dar ...daca el nu are nici un loc de munca asta inseama 0,asa ca ... trebuie sa ma bat cu vântul . Aceasta pensie este calculata drept venit !pe care eu nu il mai am....
Răspuns la discuția NEPLATA PENSIEI DE INTRETINERE
nu ?tiu dacă are vreun sens , deoarece tatăl copilului nu are nici un loc de munca !!! eu doar am nevoie de o un înscris , de unde sa reiese ca nu primesc pensia ...am fost cu el in instanta ?i judecătorul a spus ca este greu , nu am ce sa ii fac , dar nu am primit nimic unde sa reiasă ca nu îmi plăte?te!
LA noi in Romania încă nu s-a ajuns la performanta în care statul sa clarifice problemele legate de între?inerea copiilor ! pentru O amărâta de survenite la gaz eu trebuie sa demonstrez ca nu mai primesc pensia !
Buna ziua ! cum pot sa dovedesc legal neplata pensiei de întreținere a copilului , aceasta ne fiind achitata de acum 7 luni ? unde trebuie sa merg sau ce trebuie sa fac? multumesc !