avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1934 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sentinta de divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Sentinta de divort

buna ziua ! in sentinta de divort numele fiului meu este gresit scris ! Unde trebuie sa ma adreses ? multumesc!
Cel mai recent răspuns: Antoanela Geaman , Avocat 17:00, 30 Martie 2015
Formulati o cerere de indreptare eroare materiala la judecaoria care a pronuntat hotararea.
dureaza mult? deoarece eu nu mai locuiesc aici ! pot da adresa din tara care locuiesc?
da. adresati-va avocatului dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am nevoie urgenta de un sfat aylla aylla Buna ziua, am si eu nevoie de un sfat urgent, problema mea este urmatoarea, am primit decizia definitiva de custodia copilului meu, dar am obs ca mi sa gresit ... (vezi toată discuția)
Rectificare hotarare divort lucia70 lucia70 Pe ultima pagina a hotararii de divort am data de nastrere a copilului scrisa gresit , in loc de 20 este trecut 23 , vreau sa stiu ce trebuie sa fac si cat ... (vezi toată discuția)
încuviinþare executare silitã cu numele reclamantului scris greºit selfdefender selfdefender Am pierdut un proces de evacuare, inclusiv în apel şi recurs, dar numele reclamantului a fost scris greşit în sentinţa Judecătoriei, definitivă şi ... (vezi toată discuția)