avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Activitate danaharby

Activitate danaharby

In anul 2002 la firma unde lucrez si in prezent, am fost pusa sa garantez prin notar cu apartamentul pt o anumita functie. azi doresc scoaterea de sub gir si firma imi cere 200 lei . Din cate stiu este nevoie doar de o negatie cum ca nu am produs prejudicii firmei si eu sa ma duc cu ea la un notar, care vreau eu. Juristii de la firma imi spun ca nu se mai dau negatii si ca trebuie sa platesc cei 200 de lei si scot ei apartamentul de sub gir. Va rog solutiii.....multumesc!!!
Răspuns la discuția proces drept de vizita minor
si daca nu cunosc amanunte despre locul lui de munca ce se intampla? stiu sigur ca are dar poate sa spuna ca nu mai lucreaza sau ca e somer pana gaseste altceva cum sunt mii de cazuri ...pretentii au si mari,de implicat in viata copiilor nu o fac din diverse motive si cand vine vorba de intretinere nu se poate ca e mare asigurarea la masina in anglia ( de ex 180 de lire ) sau ca trebuie sa mearga la o nunta si o luna nu mai plateste pensia .....si din cate cazuri am citit aici pe forum greu se obtin pensiile normale care ar trebui sa le plateasca un tata plecat in strainatate la munca majoritatea platesc 25% din salarul minim din romania ...eu doresc binele si bunastarea micutului meu dar cand aud ca un om care ar trebui sa fie matur si responsabil da mai mult pe o asigurarea decat pe intretinerea propriului copil ma infurii si cred ca mai sunt mame ca mine mii ....totusi e bine ca ei , minunatii tatici , au pretentii ..eu vreau ...
in anul 2007 am nascut un baietel nefiind casatorita cu tatal, acesta l-a recunoscut si la o luna de la nastere am deschis proces pt incredintare pe care l-am castigat tatal avand drept de vizita la mine la domiciliu cateva ore pe luna copilul fiind atunci f mic. tatal s-a mutat in anglia unde sta si acuma si lucreaza ,in ultimii 5 ani a venit de 4 ori in romania . tatal plateste pensie alimentara 50 de lire lunar motivand ca atata este 20% din venitul lui net lunar. in acest an intentioneaza sa deschida un nou proces pt a lua copilul la el in vacanta de vara sau in perioada cand are el concediu , eu personal nu doresc sa ma opun dar as dori sa stiu daca se poate sa castige doar in weekend sa ia copilul deoarece inca este f mic si nu a avut o relatie permanenta cu el si as mai dori sa stiu daca in acelasi proces as putea cere marirea pensiei alimentare in suma fixa de ex 150 lire. nu suntem dusmani,discutam civilizat dar eu imi doresc ce e mai bine pt fiul meu si consider ca este cam micut sa stea saptamani fara mine . va multumesc anticipat pt raspunsuri