avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 747 soluții astăzi
Forum Activitate ralu26

Activitate ralu26

Răspuns la discuția Ajutor - insulta (art 205 C.p.)
Buna! O intrebare am si eu! Stie cineva unde gasesc modificarile la codul de procedura penala? Va multumesc
Răspuns la discuția admitere inm
multumesc mult!
Discuție admitere inm
Buna! Am si eu o intrebare. Vreau sa ma inscriu la examenul de admitere la inm si printre celelalte acte imi este necesar cazierul fiscal. Acesta este valabil 15 zile. Intrebarea mea este daca eu scot cazierul fiscal pe 11.07 am vreo problema cu depunerea lui pe 21.07 care este ultima zi de inscriere?
Răspuns la discuția subiecte magistratura
buna! ai gasit subiectele? nici eu nu le am dar ti as fi recunoscatoare daca m ai ajuta. mersi
Buna! Este destul de simpla diferenta.
plangerea prealabila este si mod de sesizare al organelor de urmarire penala dar si conditie de punere in miscare a actiunii penale
plangerea este numai mod general de sesizare.
plangerea prealabila se face numai de persoana vatamata
plangerea poate fi facuta si de alte persoane pentru persoana vatamata
sper ca ai inteles:)
Răspuns la discuția diploma retinuta ...
Buna! Si eu am avut cam aceeasi problema, ma rog nu voiam sa ma retrag de la facultate dar imi trebuia diploma de bac si dupa indelungi cautari, cand au gasit o mi au spus ca nu mi o pot returna decat in anumite conditii. La mine s a rezolvat destul de simplu si repede sper ca si la tine va merge
AM LASAT LA SECRETARIATUL FACULTATII IN LOC DE BI, PASAPORTUL SI CU BI SI DIPLOMA AM MERS SI AM FACUT COPIE LEGALIZATA.
ITI UREZ SUCCES