avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1615 soluții astăzi
Forum Activitate holymerden

Activitate holymerden

Am de facut o plata a unei sulte intr-un cont.
Dupa ce fac plata sultei ce trebuie sa mai fac astfel incat fosta sotie sa nu mai aiba niciun drept asupra locuintei ?
Ce pot face pentru a reface actul de vanzare-cumparare a locuintei astfel incat ea sa nu mai apara in acest act ?
Este suficient sa fac plata sultei, sa cer extras de cont si apoi cu hotararea instantei asupra partajului (ramasa definitiv si irevocabil) sa incerc sa refac actul de vanzare-cumparare a locuintei astfel incat ea sa nu mai apara in acest act ?
Plata sultei trebuie facuta in fata notarului ?
In urma unei hotarari irevocabile si definitive s-a stabilit ca eu sa predau autoturismul celeilalte parti. Va rog, in limita timpului dvs. disponibil, daca se poate un model de proces verbal de predare-primire (am 1 martor). Multumesc.
Pentru a transcrie un autoturism (in urma unui proces de partaj si a unei hotarari judecatoresti) ce trebuie facut, care sunt pasii ?

Pot merge doar cu originalul primit de la judecatorie (comunicarea hotararii fara mentiunea "definitiv si irevocabil") pentru a plati rezervarea numerelor de inmatriculare (as vrea sa le pastrez) ?


La predarea autoturismului cam cum s-ar putea formula procesul verbal de predare-primire ?...un exemplu daca nu cer prea mult...

Multumesc.