avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Activitate vioalex8

Activitate vioalex8

Buna si multumesc pentru raspuns!
Zilele acestea am facut o adresa si celor de la DSVSA iar cea mai clara fraza, in legatura cu depozitul suna asa:
" Precizam ca, destinatia finala a transporturilor de produse de origine animala, cu provenienta UE, trebuie sa fie un depozit alimentar autorizat sanitar veterinar/inregistrat sanitar veterinar si pentru siguranta alimentelor, din care se desfasoara activitatea de distributie catre terti beneficiari".

Din aceasta fraza sa inteleg ca am nevoie de depozit, corect?
Buna ziua,
Va rog frumos daca se poate sa ma lamuriti cu
-a aduce produse de origine animala congelate dintr-o tara membra UE se numeste import sau achizitie intracomunitara?
-in cazul in care achizitionez produsele, si le distribui imediat dupa intrarea in RO, mai este necesara stocarea lor intr-un depozit? trebuie sa existe contracte intre mine si cumparatori sau este suficienta factura de vanzare-cumparare?
Multumesc
Buna ziua, din nou
Avem alta problema acum. Am vrut sa rectificam in revisal cu COR 214953 Inspect in gestiunea materialelor si a mijloacelor fixe si nu ne apare in revisal..stie cineva de ce? avem varianta 5.0.8
perfect atunci, scz multumesc
Salutare,
Da, stim ca se poate face in prezent, si corectia incepe cu luna ce urmeaza.
Dar pt perioada din 2014 se poate aplica ?? se poate rectifica?
Multumesc
Buna seara,
Va rog frumos daca stie cineva, se poate face o modificare functie din 10.2014? Am fost trecut in revisal cu o functie cor pe studii medii si colega care lucreaza in revisal nu stie daca se poate face rectificarea din 2014? Am nevoie in alt loc pt a dovedi vechimea in specialitatea studiilor.
Multumesc pt raspuns!
Acestia intervin numai daca persoana care m-a lovit nu avea asigurare rca.
Va salut! M-a lovit un destept in trafic ,l-am reclamat la accidente usoare in termenul prevazut de lege (24 ore),apoi am fost cu propietarul masinii care m-a lovit,soferul fiind altul(un drogat),la el acasa si am constatat ca nu mai sta acolo ca provine dintr-o familie destramata,ca e un om al strazii intr-un cuvant.Proprietarul vroia sa-l angajeze ca sofer si noroc ca ii luase o copie CI in urma cu cateva zile dinaintea accidentului.Politia mi-a spus ca mai am 5% sanse sa-l gaseasca pentru ca e foarte greu etc.,dar nu mi pot repara masina pe RCA proprietarului pana nu vine si acest sofer sa declare ca m-a lovit.Eu ce pot face in situatia asta?Sa astept 3-4-5-10 luni pana Politia il gaseste pe asta?Altfel nu am cum sa-mi deschid dosar la asigurari fara procesul verbal de la Politie..
Politia nu este obligata ca intr-un anumit termen de cand am declarat sa-mi dea un raspuns?
Răspuns la discuția Pensie militara de urmas
E cineva care primeste pensie de urmas, fiind la a doua facultate? Multam
Răspuns la discuția Pensie militara de urmas
Imi puteti spune, va rog, in ce art din lege sau norme scrie? Multumesc