avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1043 soluții astăzi
Forum Activitate gabriela87

Activitate gabriela87

Momentan ma aflu in somaj pana pe 29 februarie dar am gasit un job pentru 2 luni care este procedura se intrerupe somajul sau nu mai pot beneficia deloc de somaj?
imi puteti spune si mie cate ore sunt pe luna care trebuie lucrate ca luna asta am 216 ore de lucrat este corect sa am atatea ore de lucrat? dar eu lucrez la paza este corect
daca eu imi dau demisia de la serviciu in scopul de ami schimba locul de munca sunt obligata sa mai stau acele 20 de zile
am fost reangajata dupa concediu de maternitate si cu data care am fost angajata am primit preaviz de concediere pe 20 de zile pot beneficia de somaj pe motiv de restrangerea activitati
multumesc frumos o zi buna in continuare
si daca iei imi fac cererea fara acordul meu cateva zile din luna cand au de munca cand nu au de munca dupa 6 luni nu pot sai mai actionez in instanta dar pot pentru pentru ca au facut cerere si nu pot beneficia de somaj sau ce alta solutie sa aleg sa nu ma mai faca presiuni asupra mea sa renunt la locul de munca fiind dupa CCC
mi sa propus sa fac cerere de concediu fara plata findca firma nu are de lucru si ca cu acordul meu sa nu ma mai duc la servici ca nu mai au de lucru i-mi mai acorda somaj sau sa ma duca in eroare sa nu imi acorde somaj,dupa 6 luni cand are dreptul sa ma dea afara are voie sa ma dea fara sa-mi acorde somaj?
dar ei ne-au dat an fara plata de 1 an de zile ne tot tine asa cu fara plata si am avut chiar 11 zile lucrate restul fara plata
la noi la firma o sa dea toti muncitori 2 saptamani fara plata si eu ce asi putea face ca eu vin din concediul de crestere copil
multumesc frumos pentru raspuns o zi buna sa aveti