avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate cristina1967

Activitate cristina1967

As dori sa stiu unde ma pot adresa pentru a-mi plati cartea de munca in nconditiile in care nu am un loc de munca.
Răspuns la discuția FOND REPARATII
Tocmai, banii proveniti din chirie, aproximativ 500 milioane vechi, tin locul fondului de reparatii, acesti bani sunt cu destinatie speciala numai pentru reparatiile din bloc. Usa de la intrarea in bloc a costat cat o poarta 170.000 mil., nu s-a cerunt nici un acord al proprietarilor ci pur si simplu ne-am trezit ca trebuie sa platim, cand se putea repara o simpla yala. Pentru fondul de reparatii se face chitanta separata iar noi am platit pe aceeasi chitanta. Pentru asa o suma este necesara oricum acordul proprietarilor indiferent de fondul din care este platita reparatia.
Discuție FOND REPARATII
Buna ziua,

Asociatia noastra de proprietari detine o suma de bani reprezentand chiria de la o antena cosmote, de curand s-a cumparat o alta usa la intrarea blocului, proprietarilor oprindu-li-se alti bani pe lista de intretinere la rubrica "fond de reparatii". suma aferenta adunandu-se cu celelalte utilitati, deci pe aceesi chitanta de intretinere.
As dori sa stiu daca in aceste conditii este corect cum s-a procedat, tinand cont de faptul ca nu s-a cerut acordul proprietarilor pentru plata unei alte sume de bani.
Va multumesc.
Toate reparatiile din cadrul unei asociatii de proprietari sunt supuse licitatiei?
va mutumesc.
Presedintele unei asociatii de proprietari poate fi o persoana care locuieste in alt imobil decat cel la care este presedinte?