avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... REPARATII ASOCIATIA DE PROPRIETARI
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

REPARATII ASOCIATIA DE PROPRIETARI

Toate reparatiile din cadrul unei asociatii de proprietari sunt supuse licitatiei?
va mutumesc.
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 12:19, 9 Septembrie 2011
~ Conținut șters la cerere ~
Depinde si de ampolarea lucrarii , nu poti sa faci o licitatie pentru o teava sparta, reparat usa etc.La lucrari de mii de lei da ar trebui sa veti mai multe oferte .
Licitatiile se fac numai la autoritatile statului.
La asociatii se face alegere dintre mai multe oferte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ilegalitati si abuzuri create de presedinte si administrator pAULSEBASTIAN pAULSEBASTIAN cei doi locuiesc usa in usa pe acelasi palier.presedintele are firma de constructii....sau schimbat coloanele de apa ale blocului la subsol si pe etaje cu ... (vezi toată discuția)
Bună seara.locuiesc la parterul unui bloc și de curând la ... Zegreanu Zegreanu Bună seara.Locuiesc la parterul unui bloc și de curând la subsol sar fi spart o teava de la toaleta.Intrebarea mea este: Cine trebuie sa repare? (vezi toată discuția)
Teava comuna sparta silviana13 silviana13 Am fost anuntata de vecina de la et 1, (eu locuiesc la et2 ) ca ii curge apa in bucatarie.Ea a anuntat administratorul care a inchis apa calda si a spus ca ... (vezi toată discuția)