avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 884 soluții astăzi
Forum Activitate Alina1132

Activitate Alina1132

Buna ziua! Am infiintat o intreprindere individuala, cu domeniul de activitate, comert electronic. As dori sa incep o colaborare cu un site de reduceri pentru a comercializa produse. Intrebarea mea este urmatoarea: cum ar trebui sa procedez sau cum as putea proceda, daca as dori sa livrez eu produsele in Bucuresti, avand in vedere ca unei persoane fizice ar trebui sa-i dau factura si bon fiscal? M-ar interesa sa livrez eu produsele in Bucuresti ca sa am un castig suprimentar, sa iau eu banii de transport. As putea sa inchei un contract de curierat intre intreprinderea individiduala si firma tatalui meu, ca sa pot livra eu in Bucuresti? Ce ma sfatuiti? Va multumesc anticipat!
Buna ziua!
M-ar interesa sa infiintez o intreprindere individuala cu activitate pentru un magazin online. Am inteles ca este mult mai avantajos decat un SRL.Dureaza mai putin procedura de infiintare, insa nu stiu sigur daca pot avea angajati si cati.Am inteles ca este constituita de membrii, nu asociati.Cati membrii pot fii si pot fi in acelasi timp angajati ai intreprinderii? Pentru magazin online as avea nevoie de casa marcat?Intreprinderea individuala este platitoare de tva?Ce alte taxe ar trebui achitate la stat?Cum ar trebui platite, trimestrial, anual?Ar trebui depuse declaratii?Astept raspunsuri.Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Intreprindere individuala
Am inteles.Va multumesc pt raspuns.O zi buna!
Răspuns la discuția Intreprindere individuala
In cazul unui magazin online ce pregatire ar fi necesara?Facultate in domeniul tehnic?Imi cer scuze ca intreb dar vreau sa imi fie clar.
Buna ziua!
M-ar interesa sa infiintez o intreprindere individuala cu activitate pentru un magazin online. Am inteles ca este mult mai avantajos decat un SRL.Dureaza mai putin procedura de infiintare, insa nu stiu sigur daca pot avea angajati si cati.Am inteles ca este constituita de membrii, nu asociati.Cati membrii pot fii si pot fi in acelasi timp angajati ai intreprinderii? Pentru magazin online as avea nevoie de casa marcat?Intreprinderea individuala este platitoare de tva?Ce alte taxe ar trebui achitate la stat?Cum ar trebui platite, trimestrial, anual?Ar trebui depuse declaratii?Astept raspunsuri.Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Succesiune
Multumesc mult pentru raspuns. Am inteles mai greu:). O zi placuta!
Răspuns la discuția Succesiune
Bun. In final se va aproba succesiunea?
Discuție Succesiune
Buna ziua! Am si eu o nelamurire. Daca exista 3 mostenitori si unul dintre ei doreste sa faca succesiunea, insa ceilalti 2 nu, se poate realiza succesiunea in aceste conditii?Va rog mult sa-mi raspundeti.Multumesc anticipat. O zi placuta!