avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1961 soluții astăzi
Forum Activitate Bibescu

Activitate Bibescu

VA MULTUMESC
cum se face notificarea catre angajator pentru nepata salariului
Discuție ACTIUNI
buna ziua am doua certificate de actionar unul la novatex pitesti actualmente se numeste nova-txtile si unul la automobile dacia pitesti am si eu o in trebare mai au valbiltate sau au devenit simple hartii mentionez ca de cind le am nu am beneficiat de nimic unde as putea sa ma informez daca mai au valoare VA MULTUMESC
Răspuns la discuția concediu
va multumesc
Discuție concediu
buna seara am s i eu o itrebare la c.i.m de 4 ore cite zile de c.o mi-se cuvine pentru un an lucrat
sesizarea catre I.T.M se face cu nume, pronume sau fara a-mi solicita indentitatea se ia in consideratie ca anonim
VA MULTUMESC
D-na consultant nu am avut nicin acord dar mi- sa spus de la inceput c.i.m va fi de 4ore sa lucrez 8 si sa fiu platit pentru 8ore metionez ca lucrez ca bucatar si unde am mai fost sa ma angajez am primit aceleasi oferte daca sesizez I.T.M nu voi fi concediata de
buna ziua lucrez la o firma cu c.i.m de 4ore dar eu desfasor program normal am cerut patronului sa-mi faca c.i.m pe 8 ore dar a refuzat pe motiv ca plateste foarte mult stat din acest motiv as vrea sa renunt la serviciu daca imi cer demisia prin preaviz de 15 zile conform c.i.m mai beneficiez de somaj VA MULTUMESC ROG URGENT