avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Activitate marinutza

Activitate marinutza

Discuție partaj
Buna seara!
Intrebarea mea este urmatoarea:se imparte un imobil dobandit printr/un contract de intretinere care a fost incheiat inainte de casatorie?
Mai exact fratele meu a dobandit un imobil de la bunicul meu cu contr.de intrtinere si sotia vrea sa divorteze, are si ea drepturi la acest imobil?
Multumesc!
Răspuns la discuția VREAU SA AFLU
cota succesorala a tatalui meu dupa decesul mamei ,cred eu,a fost cedata surorii mele sa aiba 50% ca iubitul ei sot.
Răspuns la discuția VREAU SA AFLU
DA
Răspuns la discuția VREAU SA AFLU
DOBANDID CA BUN PROPRIU ,CU TITLU DE DREPT SISTARE COMUNITATE INITIAL DIN CUMPARARE........:O ASTA SCRIE IN CONTRACT ...........
Răspuns la discuția VREAU SA AFLU
INTREBAM DACA TATAL MEU ARE DRPTU LSA INTRE INTR/0 PROPRIETATE PE CARE A VANDUT/O SURORII MELE SI CUMNATULUI.INCERC SA REDAU CATE CEVA DIN CONTR.V/C:EU.....PRIN AC.CTR.LIBER DE SARCINI GARAN.IMPOTR.ORICAREI EVICTIUNI TOT.ORI PARTIALA PREV.DE ART.1337 CV.DREPTUL DE NUDA PROPR. ASUPRA COTEI DE INDIVIZE DE 1/2DIN.............TRANSMITAND DREPTUD DE NUDA PROPRIETATE ASUPRA COTEI DE 1/2DIN IMOB.INTELEG SA/MI RETIN DREPTUL DE UZU.F.VASUPRA IMOB.SI SOLICIT IN MOD EXPR.NOTAREA INTERDICTIEI DE INSTR.SI GREV.CU SARCINI A ACESTUIA IN FAVOAREA SUBS.SPER CA PUTETI SA VA DATI SEAMA CE DORESC SA STIU! MULTUMESC
Discuție VREAU SA AFLU
AM CITIT DIN C ONTRACT SI NU POT SA/MI DAU SEAMA CINE ARE CEALALTA COTA DE 1/2.ACEASTA CASA A FOST DOBANDITA DE PARINTII MEI DE LA BUNICA.LA DECESUL MAMEI AM FACUT SUCCESIUNE SI EU CU FRATELE MEU AM CEDAT PARTEA SURORII NOASTRE IAR TATAL 50%LA CUMNATUL MEU SI CE A RAMAS SURORII MELE! DE AICI MA PIERD IN DREPTURI DE NUDA PROPRIETATE SI DREPT DE UZUFRUCT
MULTUMESC
Discuție vreau sa aflu
buna! vreau sa aflu niste lucruri legate de uzufruct viager si nuda proprietae.
Concret! tatal meu a vandut surorii si cumnatului meu o casa cum urmeaza: TRANSMITAND DREPTUL DE NUDA PROPRIETATE SUPRA COTEI INDIV.DE 1/2 DIN IMOBIL SI DREPT DE UZUFRUCT VIAGER" intrebarea mea este:tatal meu poate sa mai intre in acea curte cand vrea?(are animale acolo si cumnatul spune ca nu are drept ca e casa lui)MULTUMESC!