Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

Buna seara!
Intrebarea mea este urmatoarea:se imparte un imobil dobandit printr/un contract de intretinere care a fost incheiat inainte de casatorie?
Mai exact fratele meu a dobandit un imobil de la bunicul meu cu contr.de intrtinere si sotia vrea sa divorteze, are si ea drepturi la acest imobil?
Multumesc!
Daca imobilul a fost dobandit inainte de casatorie, atunci acesta reprezinta un bun propriu al fratelui Dvs, bun asupra careia sotia nu poate obtine vreun drept.
Probabil va pretinde....